Wypierdalajoswastyka {{ currentPage ? currentPage.title : "" }}

Wypierdalajoswastyka - znak graficzny, powstały z ułożenia wyrazu wypierdalaj w kształt swastyki. Wypierdalajoswastyki powstały na JBZD jako forma ekspresji użytkowników i bardzo szybko stały się nieodłącznym elementem prowadzonych tam dyskusji. Niewiadomo kto i kiedy je stworzył, najstarsze zachowane ślady pochodzą z lutego 2019 roku.

Ze względu na ułożenie w nazistowski symbol, wypierdalajoswastyki charakteryzują się większą mocą perswazyjną niż standardowe "wypierdalaj", a ich użycie bardzo często jest wyrazem ogromnej frustracji użytkownika.

Budowa

Klasyczna wypierdalajoswastyka ma kształt swastyki, której ramiona ułożone są równolegle do krawędzi monitora. Wersja ta jest najprostsza w użyciu, zaś ryzyko jej odkształcenia na urządzeniach mobilnych jest niskie.

Wraz z upływem czasu powstało kilka różnych wersji wypierdalajoswastyk, które w mniejszym lub większym stopniu przeniknęły do dzidowego kanonu.

Bardziej zaawansowanym rodzajem wypierdalajoswastyki jest wersja ukośna. Wariant ten kształtem odpowiada swastyce niemieckiej i jest trudniejszy do utworzenia. Potwierdzone są również problemy z wyświetlaniem poprawnej wypierdalajoswastyki na niektórych urządzeniach.

Wypierdalajoswastyki złożone

Nieco innym symbolem jest “swastykowypierdalaj”. Jest to wyraz "wypierdalaj" ułożony z małych swastyk (czasami połączonych podkreślnikami, aby zagwarantować poprawne wyświetlania). Jest on rzadziej używany, m. in. przez swoją wielkość.

Bardziej wymyślną formą wypierdalajoswastyki jest tzw. swastykowypierdalajoswastyka. Jest to wypierdalajoswastyka (prosta lub ukośna), w której litery wyrazu "wypierdalaj" ułożone są z małych swastyk. Jest ona bardzo rzadko stosowana, z powodu bardzo skomplikowanej budowy i dużego wysiłku, jaki trzeba włożyć w jej utworzenie.

Oprócz standardowych wypierdalajoswastyk, istnieją także wypierdalajoswastyki złożone. Zazwyczaj mają one postać swastyki ułożonej z mniejszych wypierdalajoswastyk, które można też ułożyć w większą swastykę. Są to najbardziej rozbudowane formy tego symbolu.

Autor: BloedeNordling (+pewne edycje GE)

Ostatnia edycja: 04.02.2024

{{{ content }}}